30.01.2018

Що значить ваш номерний знак на авто

Як у кожного жителя нашої країни є паспорт з серійним номером, так і у всіх машин є своєї номерний знак. Ваш транспортний засіб по ньому вноситися в єдину базу, де зберігається інформація про сам автомобіль і про колишніх його власників.

Автомобільні номерні знаки України, як правило, представлено у вигляді комбінації, яка складається з цифр і букв. Ці символи чорного кольору зображені на білому тлі. Винятком є ​​тільки номерні знаки поліцейських (відміну синій фон), військових (виняток білі знаки на чорному тлі), маршрутні (виняток жовтий фон) і так звані тимчасові номери (відміну червоний / зелений фон).

Нові вимоги і стандарти до номерів України

Нові номерні знаки України дозволяють створити набагато більше різних абревіатур. Вони містять по 2 букви з обох сторін від 4-значної комбінації чисел (з лівого боку код регіонального центру, а праворуч серію самого номера). Згідно з нововведеннями автомобільні знаки 1,3 і 5 типу це ваша власність. При продажу свого транспортного засобу ви можете здати їх для зберігання в регіональний відділ МРЕВ. Автомобільний знак буде виданий своєму власникові при купівлі нового авто.

Необхідно також буде змінити номерний знак авто при зміні регіону. Винятком є ​​тільки номери з кодом «II» (загальнодержавні). Згідно з новими правилами на всіх транзитних номерах відтепер повинна бути спеціальна наклейка, на якій вказано місяць видачі. Також, на всіх номерних знаках передбачено місце інформаційного знака. Винятком є ​​тільки номери типу 8-10.

Номерні знаки України регіони і їх абревіатури

Кожен регіон України має свою абревіатуру. Наприклад, на київських номерах можна зустріти комбінацію з таких латинських букв як КА / АА, на донецьких КН / АН, львівських – НС / ВС і т.д.

У всіх номерних знаках України регіони кодуються відповідно з розміщенням букв латиниці (АА, АН, ВС і т.д.). В кінці 2013 року було введено додаткову кодування. Це було пов’язано з тим, що закінчилися всі можливі комбінації з використанням старих абревіатур. Також, було дозволено застосовувати 12 букв кирилиці, які володіють графічними аналогами в латинській мові (Т, Х, Р, I і т.д.). Старі коди як і раніше є дійсними.

Автомобільні номерні абревіатури дипломатичних міжнародних представників

Відрізнити автомобіль, в якому знаходяться представники консульств та інших міжнародних організацій можна не тільки за зовнішнім виглядом машини, а й за її номерному знаку. Він білого кольору і складаються з 2 тріад чисел з літерою «D». Перші три цифри позначають код держави, а останні порядковий номер автомобіля даного уряду або організації.

Автомобільний номерний знак нашої країни зберігає в собі багато інформації. Згідно з вимогами їх розмір повинен бути рівним – 520 × 112 мм. Всі автомобільні знаки мають державну символіку (код України і національний герб).

Articles
About vikupimavto_user