18.09.2017

Особливості купівлі авто з Європи

Одним з проблемних моментів в покупці підтриманого авто з Європи вважають його митне оформлення. У цій статті ми б хотіли висвітлити всі нюанси процедури. Матеріал написаний на підставі професійної консультації фахівця з підбору авто з Німеччини.

У скільки обійдеться розмитнення?

Коли обраний автомобіль куплений, на черзі процедура його непростого митного оформлення. З чого почати? Прорахуйте приблизну вартість мит, так ви дізнаєтеся остаточну (майже) вартість автомобіля, який ви вибрали.

викуп авто

 

Для прикладу можна взяти Volkswagen Golf з дизельним мотором 1,6 л. Вік авто 4 роки, вартість на автобазарі в Німеччині – 8000 євро.

Ввізне мито – це 10% від загальної вартості, разом 800 євро. Для двигуна на дизелі 1598 см3 діє знижений тариф на акциз 0,327 € за 1 см3. Разом 523 євро акцизу. Ще до суми потрібно приплюсувати 20-відсотковий ПДВ і 4% податку до пенсійного фонду. За послуги брокера і сертифікацію в Україні потрібно викласти близько 100 €.

При заповненні митної декларації в графі 44 вкажіть код пільги для акцизного оподаткування – «172». На покупку можна заощадити шляхом повернення ПДВ. Для цього потрібно купити авто у юридичної особи, попередивши продавця про бажання отримати назад ПДВ. Інакше ви просто не досягнете повернення від держави.

Підводні камені на митниці

Закон України № 3251 ввів норму, за якою покупець повинен довести, що авто не вироблено в Російській Федерації. Довести це важко через те, що німецькі автовиробники елементарно не надають сертифікат про походження товару.

Якщо в договорі купівлі-продажу є відмітка про походження товару, а саме «Німеччина», цього може бути достатньо для багатьох переходів митниці. Але якщо вам попалися педантичні митні службовці і все ж вимагають сертифікат, то в Польщі, прямо на кордоні, за 25 € вам його оформлять.

Авто викуп: спрощена процедура

Щоб тривалу процедуру зробити простіше, можна попередньо домовитися з продавцями в Німеччині про пересилання документів про право власності на авто. Фірма-продавець перешле вам копії Fahrzeugbrief і Fahrzeugschein, з якими можна провернути попередню розмитнення у себе в місті.

Після того як ви заберете автомашину з Німеччини, на митниці візьмуть вже підготовлені документи, і вам не потрібно відстоювати чергу для митного оформлення на кордоні.

Уникнути зайвих труднощів з розмитненням і доставкою авто за допомогою фахівців або фірми, яка займається купівлею і прижени авто з Європи «під ключ». Досвідчені фахівці допоможуть з вибором, проведуть ретельний огляд на місці і візьмуть на себе всі питання по розмитненню.

Articles
About vikupimavto_user