18.09.2017

Купівля вживаного авто: на що звернути увагу?

Якщо нове авто не «по кишені» – вихід є. Все більше автолюбителів набувають б / у автомобіль. Але при його покупці потрібно передбачити всі можливі нюанси.

Важливі моменти при викупі підтриманого авто

Правило перше. Чи не занадто довіряйте словами продавця. Якщо авто довгий час не купують, а власник намагається «втюхати» вам його в «три дорога», будьте пильні. Можливо, ви чогось не помічаєте. Якщо ви новачок в автомобільних справах, обов’язково запросіть друга чи фахівця для огляду. Тоді ви не купите «кота в мішку».

викуп триманих автомобілів київ

 

Як не помилитись на пробігу?

Основні фактори, що формують ціну: вік і пробіг. Зверніть увагу, що ці параметри пов’язані. І авто 1998 роки навряд чи буде мати пробіг 70000 км, хіба що машина простояла в гаражі 10 років. Якщо ви бачите такі цифри на спідометрі, то перед продажем пробіг «змотали». Кількість км прямо вказує на загальний стан авто і його знос. Чим більше кілометрів набігали – тим гірше технічний стан.

За середньостатистичними даними авто за 1-2 роки набігає 10-40 тисяч кілометрів, до 110 тисяч за 3-5 років. За 10-13 років реальна цифра в 240000 км і больше.Стоіт враховувати, як власник використовував автотранспорт: для щотижневих відряджень по країні або поїздок на дачу в передмістя.

Нижче наведена орієнтовна вартість авто залежно від пробігу на прикладі Toyota Corolla. Дані взяті з загальнодоступних оголошень про продаж автомобіля в мережі.

  • 20 тисяч км – 30000 $
  • 80 тисяч км – 22000 $
  • 150 тисяч км – 17000 $
  • 200 тисяч км – 11000 $
  • 250 тисяч км – 9000 $

Приховані наслідки ДТП як привід для торгу

Важливий фактор для оцінки – участь в ДТП. Якщо авто бите, отримані ушкодження можуть знизити ціну вдвічі. Але на повне відновлення, ремонт знадобиться пристойна сума грошей. Навіть «косметичний» ремонт може бути накладними.

При виборі авто проводите ретельний огляд: вм’ятини, подряпини. Продавці не описують всі недоліки, щоб тримати ціну. Обов’язково уточніть, коли і скільки разів проводився ремонт авто, і яка причина. Якщо власник давно не проводив обов’язкове ТО, його доведеться робити вам.

Куріння в салоні значно зменшує вартість

Особливо втрачають в ціні автомобілі, в салоні яких курили. До цього висновку прийшли британські аналітики. Хоч попит на вживані авто виріс в рази, покупці все ж висувають певні вимоги до викупу вживаного авто. Важливим стає не тільки технічне стану авто, але і стан салону (запах).

Навіть якщо викурювати в салоні одну сигарету в день протягом року, залишиться стійкий запах в салоні, який не вивести освіжувачі повітря. Смоли від нікотинового диму викликають знебарвлення матеріалів оббивки: пластик, шкіра, текстиль. Попіл залишає опали.

Звичайно, це все можна прибрати хімчисткою і перетяжкою салону, але це дорогі процедури. Тому експерти рекомендують перед продажем авто кілька місяців в ньому не курити.

Articles
About vikupimavto_user