30.05.2017

Що таке викуп автомобіля? Хто цим займається?

Іноді автовласники потрапляють у складні життєві ситуації і стикаються з необхідністю термінового продажу свого «залізного друга». Одним з найбільш простих і безпечних способів є звернення в спеціалізовані компанії, які займаються викупом і реалізацією автомобілів.

Дані організації найчастіше мають свій сайт або сторінку в мережі Інтернет, де можна ознайомитись з подробицями здійснення продажу авто, за допомогою консультантів підрахувати приблизну вартість, а також замовити виїзд фахівця для оцінки зовнішнього і технічного стану транспортного засобу.

Ті, хто зважився на продаж, повинні знати, що найчастіше вся процедура займає небагато часу. Це стосується будь-яких авто, нове воно чи вже старе.

Етапи викупу транспортного засобу

В першу чергу, необхідно знайти компанію з гарною репутацією, про яку поширюються позитивні відгуки серед автолюбителів.

Далі, весь процес можна розділити на наступні етапи:

  • дзвінок оператору і визначення приблизної вартості авто;
  • зустріч з представником організації, що проводить детальний огляд Вашого майна;
  • формування ціни. Відзначимо, що попередні неупереджені оцінки власників, як правило, відрізняються від висновку експерта не більше, ніж на 5-10%;
  • підготовка необхідної документації. Пакет документів включає в себе паспорт власника; наявність генерального доручення, якщо авто продає не повноправний господар;
  • паспорт технічного засобу;
  • свідоцтво про реєстрацію авто, якщо воно не знято з обліку;
  • страхові поліси.

Зняття транспорту з обліку в МРЕВ

Дане питання може бути вирішене декількома способами. У тому випадку, якщо власнику потрібно швидше отримати на руки фінансові кошти за проданий транспорт, оформляється генеральне доручення на представника компанії, який і здійснює викуп автомобіля. Надалі, він уповноважений діяти від імені господаря і самостійно знімати машину з обліку в державних службах. Крім того, власник авто може сам організувати всю необхідну процедуру, отримати відмітку у паспорті транспортного засобу про зняття з обліку і передати компетентному співробітнику організації авто з тимчасовими номерами.

Відзначимо, що при продажі битого авто, доцільно укласти відповідний договір купівлі-продажу. Гроші можна отримати будь-яким зручним способом – готівкою або переказом на рахунок.

Articles
About vikupimavto_user