18.07.2017

Зниження акцизів на б/у транспорт

Для стимуляції розвитку ринку автомобілів в країні, були внесені деякі зміни в Податковий кодекс. Раніше ситуація в даній сфері довгі роки залишалася нерухомою, не даючи ніяких позитивних результатів для населення, яке бажає отримати авто за низькою вартістю в співвідношенні з відмінною продуктивністю. Уряд України на сьогоднішній день істотно знижує акцизи на машини, що були у вжитку.

Рада має намір знизити акцизи на б / у транспорт

Такі зміни були прийняті Верховною Радою і підтримані більшістю депутатів. Творцями, а також співавторами даного документа стали О.Березюк, Я.Маркевіч, А.Журжій, Т.Острікова, С. Кіраль. Слід відзначити той факт, що ставки будуть знижені, починаючи з грудня місяця наступного року (2018). Крім того, це має статися тридцять першого числа. Примітно, що акцизи є чинними виключно для авто, які були випущені не пізніше першого січня 2010р. Крім того, дані норми не діють на автомобілі, що були випущені в окупованих територіях або агрессорах. Основні норми будуть починати працювати тільки через тридцять діб після опублікування даних.
Таким чином, законодавство передбачає:

  • Низькі акцизи на транспорт б / у для двигунів, обсяг яких не більше тисячі кубів до 0.102 е. За один кубічний сантиметр. Ставка, яка діє сьогодні – до 1.44 євро.
  • Вартість безпосередньо залежить від року випуску машини. Так, для двигуна, об’єм якого складе півтори тис. Кубів, цінова політика буде в межах 0.063 євро, а сьогодні це втричі дорожче.
  • Якщо автомобіль має двигун більше трьох тисяч кубів, то ціна буде 2.209 євро, на відміну від сьогоднішньої – до п’яти.

У зв’язку з вищевказаними цифрами слід зазначити, що для придбання автомобіля, об’єм двигуна якого становить один літр (розмитнення), потрібно буде витратити всього шістдесят три євро. Раніше вартість такого задоволення обходилася покупцеві в тисячу й сім сотень. Автори даної документації дали прогнози, що після її опублікування, імпорт підтриманих машин з Європейського Союзу в нашу країну збільшиться в кілька разів, що істотно вплине на бюджет в позитивному плані.

Основною проблемою даного закону полягає те, що машини повинні ввозитися ті, вік яких становить не більше дев’яти років. А цінова політика таких агрегатів, як правило, досить значна. Крім того, сьогодні в Україні багато хто віддає перевагу маркам з Європи, які коштують набагато дешевше. Вони вірно служать по кілька десятків років, але норми законодавства цього не передбачають.

Щодо даного проекту, буде потрібно внесення змін в бюджет країни, що зробити в даний період не представляється можливим. Саме тому, власникам транспорту, або бажаючим придбати якісний автомобіль з Євросоюзу, доведеться ще чекати. Ні дивлячись на це, сьогодні існують норми, які дозволяють людям водити машину з ЄС в Україні протягом одного року.

Articles
About vikupimavto_user