30.01.2018

Двійник авто

Чи відомо вам, що таке двійник авто? Таке поняття можна почути на авторинку, від людей, які займаються перепродажем автомобілів. Найчастіше двійниками машин називають нерозмитнені авто, крадені. Це відноситься до залізних конячок, які потрапили до нас з-за кордону. Ризик покупки саме такої машини не дуже-то і виправданий вона має меншу вартість, ніж її справжній «родич», але може принести вам чимало неприємностей. З оригіналом авто, машину-клон об’єднує технічний паспорт і вин номера.

Звідки беруться машини двійники в Україні?

Однозначно, це авто, які були пригнані з-за кордону. Продають їх за старими документами. Найчастіше машини-оригіналу вже просто немає.
Є ще один спосіб «клонувати» авто. Документи оригінальної машини крадуться. Надалі зловмисники використовують їх для нового клону. Зважаючи на це, в одному місті можуть їздити дві машини з ідентичними документами. Страждає в даному випадку покупець, який набуває авто з краденими номерами (при цьому, він може і не знати про це). Якщо вас попало купити таку машину, вам слід знати, що, використавши її якийсь час, в подальшому буде дуже важко довести свою правоту.

На що звертати увагу при покупці авто

Якщо не хочете потрапити в халепу і купувати машини двійники в Україні, тоді майте на увазі, що:

  • Двійник авто найчастіше це машина, якій від 3 до 5 років;
  • Якщо ви знайшли машину на авторинку, яка явно дешевше, ніж повинна була б, то не поспішайте її купувати. Обміркуйте всі можливі варіанти? Чому вона коштує саме стільки? А раптом вам пропонують саме двійника машини?
  • Звертайте увагу на заводський номер двигуна і кузова (зловмисникам практично неможливо їх змінити, тому саме вони можуть їх і видати)
  • При покупці вимагайте техпаспорт (часто зловмисники продають двійники по довіреності, ховаючи від покупця ці документи);
  • Вам сподобалася машина, але продавець ховає її техпаспорт? Тоді зверніться в МРЕВ.

Там, напевно, вам скажуть, оригінальна це машина або двійник. Співробітники МРЕВ можуть перевірити машину, якщо у вас виникли сумніви з приводу номерів кузова або двигуна.

У деяких випадках може навіть дійти до криміналістичної експертизи. На неї можуть направити автомобіль у разі, якщо під час його техогляду або на посту ДПС виникли сумніви в його автентичності. За результатами експертиз видається спеціальний висновок, в якому вказується стан і дійсність документів на автомобіль.

Використовувати машину двійник в Україні небезпечно. За це власника може очікувати адміністративна або навіть кримінальна відповідальність. Адже машина-двійник з «перебитими» номерами може належати якомусь злочинцеві закордоном, якого розшукує Інтерпол. А якщо органи влади не завжди можуть розбиратися з тим, хто винен насправді. Ви ж не хочете відповідати за злочини, в яких не винні. Тому будьте уважні, купуючи авто, перевіряйте всі номери і намагайтеся не попастися на гачок зловмисників.

Articles
About vikupimavto_user